Rregullat e Chatit

Rregullat pėr tė gjithė
Nukė lejohen Reklamat, Ofendimet, Banliteti, mė shumė se 6 Ikona (cerrtana), tė shenosh mė gerrma tė Mėdha
Ata tė cilet si respektojnė kėto rregulla do tė Pėrjashtohen.

Rregullat pėr Moderatorė:
Nukė lejohet tė Pėrjashtosh pėr inate Personale.
Nukė lejohet tė Pėrjashtosh pa arsye.
Nukė lejohet tė vizitosh Chat tjetėr. Pėrndryshe do riktheheni nė Antarė
Nukė lejohet tė ndryshoshė Emrin me te cilin jeni Moderatorė
Ata tė cilet si respektojnė kėto rregulla do tė rikthehen nė Antarė.

Rregullat pėr Administratorė:
Nukė lejohet te riktheshė te Pėrjashtuarit tė cilet janė Pėrjashtuar nga njė Administrator tjetėr.
Nukė lejohet tė beshė Moderator pa u konsultuar me Administratorėt tjerė.
Nukė lejohet tė pėrjashtosh per inate Personale.
Nukė lejohet tė vizitosh Chat tjetėr. Pėrndryshe do riktheheni nė Antarė
Nukė lejohet tė ndryshoshė Emrin me te cilin jeni Administratorė
Ata tė cilet si respektojnė kėto rregulla do tė rikthehen nė Antarė.

Koha e Ndalimit
Pėr Reklama dhe banalitet Pėrjashton Aulona-BOOT (Tezja)
Pėr Ofendim apo (Banalitet indirekt) 2 - 4 Orė Pėrjashtim
Pėr perseritje te banalitetit apo ofendimėve pas rikthimit prapė nė Chat, 4 Orė Pėrjashtim nga Moderatori apo 10 deri 20 Orė nga Administratori.
Pėr shenim mė gerrmma tė mėdhe 3 vrejtje max. pastaj 1 Orė Pėrjashtim.
Administratorėt dhe Moderatorėt tė cilet Perdorin banalitet apo ofendojnė do rikthehen nė Antarė dhe do Pėrjashtohen miniherė.
Ju Urojmė Chatim dhe Argetim tė Kėndshem, Respekto tė tjerėt qė tė jeshė i Respektuar.